Pricing example · Bootstrap

...

SURVIVAL - ZÁKLADNÝ KURZ PREŽITIA

Predstavte si situáciu, keď sa ocitnete v priestranstvách mimo osídlených oblastí na pospas dostupným prírodným zdrojom, vlastným znalostiam a schopnostiam a s minimom prostriedkov, ktoré máte k dispozícii. V súčasnosti je rozloha ťažko dostupných a neosídlených oblastí stále nevyčísliteľne veľká a situácie, v ktorých sa jednotlivec či skupina ocitnú bez spojenia a možnosti ľubovoľného návratu do civilizácie dejú na dennom poriadku. Ako zareagujete aby ste to prežili? Odhaľte to s nami.
Na kurzoch prežitia vás prevedieme komplexným súborom aktivít zameraných na orientáciu v teréne, spôsoby využitia a čerpania dostupných prírodných zdrojov, spôsoby manipulácie so zdrojom tepla, stavbu prístreškov pre prežitie a mnoho ďalšieho.

Trvanie kurzu je 2 až 3 kalendárne dni nepretržite, v závislosti od aktuálnej ponuky ACOS uvedenej v sekcii - OTVORENÉ KURZY.


VIAC O KURZE ZÁKLADNÉHO PREŽITIA :

 • Už samotný názov problematiky "SURVIVAL" vypovedá o tom, že ide o formu "boja o život" v štýle vytvorenia základných a prvoradých podmienok nevyhnutných pre prežitie. V prípade nášho základného survivalu sa jedná o situácie prežitia vo voľnej prírode s možnosťou prípravy osobného materiálu každého jednotlivca doma, pred začatím kurzu. Z hľadiska obtiažnosti je základný survivalový kurz vhodný najmä pre začiatočníkov, ktorí s touto problematikou nemajú doposiaľ pokročilé skúsenosti.
 • Prvá fáza kurzu sa nesie v prvom rade vo forme psychickej prípravy týkajúcej sa zvládnutia danej situácie, usporiadania osobných myšlienok a priorít tak, aby ste vedeli realizovať svoje ďalšie rozhodnutia rýchlo a efektívne. Ďalšie fázy kurzu sa nesú vo forme výcviku základov topografie s plnením orientačných úloh priamo v teréne , v spôsoboch založenia ohňa a ďalšej manipulácie so zdrojom tepla za použitia kresadla, príprave a zásadách efektívneho stravovania a využitia KPZ, stavaní prístreškov a príbytkov , spôsoboch ošetrenia úrazov v núdzových podmienkach a získavania základného zdroja, teda pitnej vody a zahladzovaní stôp po ľudskej činnosti.
 • UPOZORNENIE Tento kurz je vhodný pre začiatočníkov v oblasti danej problematiky. Uchádzačom o túto formu kurzu ktorí sú v danom obore skúsenejší, odporúčame náročnejší stupeň, ktorý bude spustený v jesennom období aktuálneho kalendárneho roka .  SPÄŤ NA MAPU KURZOV  OTVORENÉ KURZY  ...

  LETNÝ VOJENSKÝ KURZ 2021

  Domáca a zároveň medzinárodná udalosť zameraná na komplexný intenzívny bojový výcvik v oblasti záladných a odborných zručností, osobného fyzického a psychického rozvoja a zocelenia v podaní profesionálnych inštruktorov našej domobrany nebude chýbať ani v tomto roku ! Každý občan spĺňajúci základné vekové požiadavky a osobné normy kladené na bezúhonnosť a svojprávnosť má možnosť prejsť jedinečným letným vojenským kurzom. Práve táto udalosť sa stáva u mnohých úspešných absolventov kľúčom k progresívnemu posunu osobných limitov na vedomostnej, fyzickej, psychickej a reakčnej úrovni. Každý záujemca má možnosť prejsť kurzom bez akýchkoľvek záväzkov voči organizácii. POSUŇ SVOJ LIMIT AJ TY ! Pridaj sa a OBJAV SVOJ POTENCIÁL.

  VIAC INFO
  PRÍSPEVKY A AKTUALITY


  ...
  ALIANCIA CIVILNO-OBRANNEJ SPOLUPRÁCE

  Na základe deklarácie Národnej dobrovoľnej občianskej domobrany Slovenskí branci, vo veci prípravy občanov k obrane vlasti a výcviku reakcieschopnosti jednotlivcov či skupín na možné krízové situácie, naša domobrana otvára nové možnosti, ktorými poskytuje výcvik a prípravu širokej verejnosti bez podmienok členstva v silách SB. Možnosti tejto príprvy sú realizované vo forme kurzov prostredníctvom spoločnosti ACOS ( Aliancia civilno - obrannej spolupráce ).

  Čítať viac
  ...
  VIRTUÁLNY PRIJÍMACÍ PROCES SÍL SB

  Prejdite nezáväzným virtuálnym procesom prijímacieho konania do štruktúr našej domobrany kedykoľvek a kdekoľvek. Tento spôsob vám poskytne dostatočný priestor zistiť o možnostiach vášho pôsobenia v silách SB a urýchli tak vaše zaradenie v prípade že ste sa rozhodli stať jedným z nás.

  Čítať viac
  ...
  KDE ZAČAŤ ?

  Vzhľadom k širokému rozsahu tematických celkov výcviku, ktoré poskytujeme v rámci našej ponuky, často krát u mnohých vyplýva otázka "ktorým kurzom či kurzami začať".

  Čítať viac